Jdi na obsah Jdi na menu
 


Styl, který jsme před několika málo lety považovaly za trapný, nevkusný a »díkybohu, že je za námi«, je zpět! Začalo to nenápadným a plíživým návratem legín a volných topů, končí to flitrovými kabelkami. Jak ale vypadat trendy a sexy, aniž byste připomínala Heidi Janků v době své největší slávy?

Recyklace oblečení není cool

Recyklujte si papír, sklo či plasty, tím pomůžete přírodě, ale recyklací starého oblečení, které se vrátilo do módy, nepomůžete nikomu, naopak. Každá i méně módy znalá žena pozná tričko po mamince nebo pásek po babičce. Ačkoliv se trendy vrací, nevrací se stoprocentně a často i malinký zastaralý detail může jinak super věc dočista zkazit.
 
Nezapomeňte také na to, že v dobách komunismu se v Čechách zrovna modely od Versace nebo Caroliny Herrery sehnat také nedaly, takže nekvalitní kousky přivezené z »Jugošky« nechte raději na chatě na nošení dříví. Tím ovšem nechceme říct, že retro vintage obchůdkům se máte vyhýbat. Naopak! Tam totiž sežene často originální kousky, které přesně potřebujete a přitom je neměla v šedesátých letech půlka Československa.
 

Méně je více

K disko stylu patří legíny, zářivé topy a výrazné barvy. Pokud ovšem nechcete vypadat jako návštěva z minulosti, neberte si vše najednou. Legíny nahraďte třeba úzkými džínsy, nebo naopak k volnému topu a legínám zvolte méně výrazné doplňky. Být retro je fajn, ale měla byste se pokaždé snažit najít hranici mezi pravým sexy retrem a dechberoucí vykopávkou.
 

Co se vyplatí?

Určitě si nekupujte v disko stylu celý outfit. Nejlépe vám poslouží legíny a doplňky. Legíny můžete totiž nosit i s minisukněmi a balerínami nebo se šatičkami ve stylu sixties, zatímco takové extra plandavé topy sice vypadají skvěle s úzkými džínsy nebo minisukněmi, ale obléknete je tak jednu sezonu. Doplňky naopak můžete nosit i déle, i když byste do nich asi neměla investovat příliš velké částky, jelikož je otázkou, zda-li není tento trend příliš pomíjivý. Pokud ovšem nesnášíte levné kabelky nebo boty, zvolte klasičtější verzi, která tolik nebije do očí.

To pravé disko začíná, holky!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář